Starší žáci potěšili dvěma výhrami

V sobotu 21.3.2015 se představilo na palubovce v Českém Dubě v rámci play-off florbalové ligy A.F.S. šest týmů starších žáků. Podle umístění v základní části byly týmy rozděleny do dvou skupin. Ve skupině o 1. až 3.místo hrály týmy Zákup, Benátek n/J a Liberce, ve druhé skupině se bojovalo o 4. až 6.místo a střetly se zde celky Hodkovic n/M, SCP Český Dub a Poděbrad. Naši kluci chtěli odčinit nepřesvědčivé výkony ze základní části a vybojovat konečné čtvrté místo, které by bylo v celkovém kontextu letošní sezóny pro náš tým velkým úspěchem. Hned první zápas nabídl tradiční derby Českého Dubu a Hodkovic n/M. Náš tým si vybral slabší chvilku hned v 10 vteřině, kdy nechal soupeře lehce skórovat, svou chybu však v zápětí napravil, i podruhé šel do vedení soupeř, ale i toto manko naši kluci smazali a do druhé třetiny se nastupovalo za vyrovnaného stavu 2:2. Druhou třetinu naši kluci zvládli skvěle, vyhráli ji 4:0 a rázně tak vykročili za vítězstvím. Třetí třetinu si naši kluci pohlídali, dokráčeli k bezpečnému vítězství a mohli si vychutnat zasloužený potlesk domácího publika. Jsme rádi, že můžeme kluky pochválit nejen za výhru, která je cenná i z toho pohledu, že jsme s Hodkovicema v sezóně dvakrát prohráli, ale i za to, že jejich hru už šlo nazvat florbalem. Také z druhého zápasu jsme měli obavy, neboť tým Poděbrad udělal velký výkonnostní progres. I zde jsme nechali soupeře, aby se ujal vedení, ale do konce první třetiny jsme výsledek otočili v náš prospěch. Těsné vedení 2:1 nás utvrdilo, že zápas nebude jednoduchý. Druhou třetinu jsme vyhráli stejným výsledkem a do poslední třetiny letošní sezóny jsme vstupovali s nadějným, ne však nedostižným náskokem. Ve třetí třetině však naši hráči postupně navyšovali svůj náskok až na 9:2, soupeřovo snížení dvě vteřiny před koncem už nemohlo nic změnit na našem vítězství a na faktu, že naši kluci vybojovali konečné 4.místo, které opět oslavili s aplaudujícím publikem. Po skončení celého turnaje byli odměněni pohárovou trofejí, diplomem a výborným dortem. Gratulujeme a děkujeme.

Zápasy:

SC Podještědí Český Dub – Sokol Hodkovice n/M 8 : 4 ( třetiny: 2 : 2 ; 4 : 0 ; 2 : 2 )

SC Podještědí Český Dub – Snipers Poděbrady 9 : 3 ( 2 : 1 ; 2 : 1 ; 5 : 1 )