Z Liberce s jedním bodem

Na předposledním turnaji této sezóny se v hale míčových sportů v Tipsport aréně v Liberci představily oba celky SC Podještědí. V prvním zápase se od 8 hodin představil B tým proti vedoucímu celku tabulky FBC Panthers Liberc B. Čekal se jednoznačný zápas, kde bude mít favorit od začátku do konce navrch, ale opak byl skutečností. Naši kluci nehráli vůbec špatně a když se jim podařilo zhruba minutu a půl před koncem snížit na rozdíl jediného gólu, vypadalo to, že by se mohlo zrodit překvapení. Přibližně půl minuty před koncem se našemu celku, při power play, naskytla nadějná standartka, s kterou však naložil prachbídně a když ani soupeř z následného brejku neskóroval, odešel náš tým s nejtěsnější porážkou. Hned následující zápas proti sobě postavil naše áčko a tým Semil. Celek SC Podještědí Český Dub se momentálně nenachází v nejlepší formě a navíc se musel vypořádat s absencí dvou obránců. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, ale mankou 0:1 a 1:2 jsme dokázali smazat. Za stavu 2:3 jsme však neproměnili nájezd a pak nevyužili přesilovku 5:4 ani 5:3, tyto momenty byly zřejmě pro vývoj zápasu klíčové. Soupeř nám do konce první třetiny utekl na 2:6. Prostřední třetina skončila nerozhodně, takže před námi stál úkol smazat ve třetí třetině čtyřbrankové manko. Třetí třetinu jsme odehráli dobře a zhruba dvě minuty před koncem byl stav 8:9. Při power play se nám dokonce podařilo vyrovnat, ale chvíli před tím rozhodčí odpískal faul na našeho hráče, místo toho, aby ponechal výhodu, takže se stav neměnil. Změnil se až 15 vteřin před koncem, kdy soupeř při naší power play skóroval do prázdné branky. Jako v prvním zápase s tímto soupeřem, který jsme prohráli o jeden gól, jsme tak doplatili na velmi špatnou první třetinu, kdy jsme nechali soupeře skórovat z brejků, ve kterých byl velmi produktivní. Po dvouzápasové pauze se představil tým SC Podještědí B proti týmu SCC SKP Semily a do zápasu vstoupil lépe než A tým. První třetinu o gól vyhrál a vypadalo to, že jednogólové vedení si podrží i do třetí třetiny, neboť 25 vteřin před koncem druhé třetiny vsítil vedoucí gól na 4:3. O který však za 8 vteřin přišel. I tak se šlo do třetí třetiny za nerozhodného stavu. Třetí třetinu však zvládl mnohem lépe soupeř, který tak dnes porazil oba naše celky. Po skončení tohoto zápasu se opět představilo áčko, tentokrát proti FBC Liberec C. V zajímavém zápase jsme vedli 2:0, ale i prohrávali 2:4, abychom se poté ujali vedení 5:4. Od tohoto stavu jsme ani jednou neprohrávali, ale soupeř pokaždé dokázal srovnat. Když jsme se 54 vteřin před koncem ujali vedení 8:7, věřili jsme, že už nám vítězství neuteče. Soupeř však využil power play a 12 vteřin před koncem srovnal. V posledních vteřinách jsme ještě měli šanci, ale skóre už zůstalo remízové.

Zápasy 29.3. 2015; Liberec:

SC Podještědí B : FBC Panthers Liberec B 6 : 7 ( 3:5; 2:1; 1:1 ) góly a asistence SCP B: Král (Rosický); Král (Klíma); Eichler (bez asistence); Kolomazník (Seiwald J.); Kračmar (bez asistence); Hejzdral (Eichler) Vyloučeni 1:2; za SCP B: Klíma – 2minuty (vstup do malého brankoviště)

SC Podještědí B : SCC SKP Semily 4 : 8 ( 2:1; 2:3; 0:4 ) góly a asistence SCP B: Kračmar (Vogl); Eichler (Kolomazník); Seiwald J. (Hejzdral); Eichler (bez asistence) Vyloučeni 3:1; za SCP B: Hejzdral-2minuty (bránění ve hře); Rosický-2minuty (sekání); Eichler-2minuty (bránění ve hře)

SC Podještědí Český Dub : SCC SKP Semily 8 : 10 ( 2:6; 3:3; 3:1 ) góly a asistence SCP: Pokorný (Rubáš); Pokorný (bez asistence); Hrušovský (Nohýnek); Strouhal (Pokorný); Mužák (bez asistence); Pokorný (Knížek); Bartoň (bez asistence); Bartoň (Maňák) Vyloučeni 0:3

SC Podještědí Český Dub : FBC Liberec C 8 : 8 ( 2:3; 5:3; 1:2 ) góly a asistence SCP: Pokorný (bez asistence); Mužák (Havelka); Pokorný (Strouhal); Rubáš (bez asistence); Nohýnek (bez asistence); Strouhal (Pokorný); Havelka (bez asistence); Strouhal (Bartoň) Vyloučeni 1:0; za SCP: Glaser – 2minuty (hra v leže)

Označeno v Uncategorized