První výhra B týmu

Neděle 15.3.2015 přinesla první tříbodovou radost našemu B týmu, který na turnaji ve Smržovce zvládl lépe první i poslední třetinu zápasu se Smědavskými Vlky z Frýdlantu. V první třetině naši hráči dvakrát dotahovali náskok soupeře, ale stav 0:1 i 1:2 dokázali srovnat a nakonec i otočit na 3:2. Druhá třetina se odehrála nezvykle bez gólů a boj o vítězství byl i nadále otevřený. Třetí třetina přinesla nejprve radost našemu týmu, který dokázal odskočit na rozdíl tří gólů. Soupeř však necelé čtyři minuty před koncem snížil na rozdíl jedné branky a reálně hrozilo, že nám vítězství může utéct. Během našeho time outu jsme si řekli, že nebudeme panikařit a zvládneme to. Podařilo se neinkasovat a když minutu před koncem Vašek Brož skóroval do prázdné branky soupeře, který zkoušel power play, bylo první vítězství „béčka“ na světě. Druhý zápas B týmu s celkem Florbal Liberec byl propadák. Od první třetiny byl soupeř jasně lepší a našim hráčům se nevedlo prakticky nic. Chaotická hra s velkým množstvím chyb přinesla jednoznačný debakl.

A tým SCP se ve stejný den, na stejném místě utkal nejprve s celkem Florbal Liberec, pak s Gladiátory z České Lípy. První zápas jsme nerozehráli špatně, vedli jsme 1:0 a 2:1, náskok soupeř smazal pokaždé naším vlastním gólem, ale přesto jsme první třetinu vyhráli díky gólu v oslabení 3:2. Druhá třetina byl však z naší strany propadák a prohráli jsme ji 1:5. Ani stav 4:7 nás nesrazil na kolena a ve třetí třetině se nám podařilo v čase 12:31 vyrovnat na 9:9. Za tohoto stavu však do zápasu výrazně vstoupil rozhodčí, který 1minutu a 35vteřin před koncem rozhodl o velice kontroverzním, spíše nesmyslném vyloučení a poslal nás do oslabení. Ve dvou předchozích oslabeních se nám podařilo gól vsítit, tentokrát však ne a přesně minutu před koncem jsme inkasovali branku na 9:10. Ani přes power play se nám nepodařilo manko smazat a prohráli jsme tak nejtěsnějším rozdílem jednoho gólu. Druhý zápas snad ani nemá cenu komentovat. Náš tým narazil na velice kvalitního soupeře. Vedoucí tým tabulky – FBC Gladiators Česká Lípa od začátku na hřišti dominoval a ani dva hattricky (Romana Maňáka a Tomáše Nohýnka) neodvrátily krutý debakl.

Zápasy 15.3.2015, Smržovka:

SC podještědí B – Smědavští Vlci SFBK Frýdlant 6 : 4 ( 3 : 2 ; 0 : 0 ; 3 : 2 ) Góly a asistence SCB B : Kolomazník (Hejzdral); Kračmar (Vogl) – v přesilovce; Král (Kýr); . Kračmar ( Hejzdral); Seiwald Jiří (Král); Brož ( bez asistence ) Vyloučení: 1 : 2 ; za SCP B : Šnajdr – 2´ minuty ( hrubost )

SC podještědí Český Dub – Florbal Liberec 2 : 17 ( 0 : 4 ; 1 : 5 ; 1 : 8 ) Góly a asistence SCB B : Kolomazník (Vogl) ; Král (Svoboda) Vyloučení: 1 : 0 ; za SCP B : Klíma – 2´ minuty ( sekání )

SC podještědí Český Dub – Florbal Liberec 9 : 10 ( 3 : 2 ; 1 : 5 ; 5 : 3 ) Góly a asistence SCB B : Bartoň ( Rubáš); Pokorný (bez as.); Maňák (bez as.) – v oslabení; Pokorný (Strouhal); Hrušovský (Strouhal) v přesilovce; Pokorný (Strouhal) – v oslabení; Strouhal (Knížek); Strouhal (bez as.); Nedvěd (bez as.) Vyloučení: 3 : 2 ; za SCP : Rubáš – 2´ minuty ( sekání ); Janda – 2´ minuty (blokování hokejky); . . Knížek – 2´minuty (nedovolená vzdálenost)

SC podještědí Český Dub – FBK Gladiators Česká Lípa 6 : 19 ( 1 : 5 ; 2 : 8 ; 3 : 6 ) Góly a asistence SCB : Nohýnek (Strouhal); Nohýnek (Maňák); Maňák (bez asistence); . Maňák (Strouhal); Maňák (Knížek); Nohýnek (Pokorný) Vyloučení: 3 : 3 ; za SCP : Strouhal – 2´ minuty ( sekání ); Janda 2´minuty ( bránění ve hře ); . Hrušovský – 2´minuty ( nesportovní chování )

Označeno v Florbal - Muži A