Florbalisté vstoupili do nové sezóny

Nový ročník Liberecké ligy mužů začal pro oba naše týmy v sobotu 23.září 2017. Zatímco „áčko“ přejelo jen do Liberce, „béčko“ si udělalo výlet do Semil. V obou týmech došlo před sezónou k určitým změnám. V béčku skončili všichni tři gólmani a proto se v něm na post jedničky přesunul z  A týmu Vláďa Glaser, po loňské sezóně skončili také Petr Kolomazník, Míra Hejzdral a Elvis Vogl. Za ně přišli Lukáš Muška, dorostenec Martin Tvrzník a den před turnajem došlo k dohodě, že „béčko“ posílí i bývalý hráč „áčka“ Pavel Mužák. Komplikace béčku působí i fakt, že dva hráči základní sestavy, Dominik Bolina a David Rechcígl, posílili fotbalový tým FK Český Dub a budou se snažit kombinovat oba sporty. A nyní k „áčku“. V A týmu dále nepokračuje Matěj Hodač, který dal přednost rugby a Pavel Šnajdr, který je v zahraničí. Navíc na začátku sezóny nemůže pro zdravotní komplikace počítat s kapitánem Davidem Jandou a Vojtěchem Bachroněm. Do týmu přišli Václav Brož, Jiří Libeňský a Jakub Přadka.

A nyní už k vlastním zápasům. „Áčko“ se v prvním zápase postavilo silnému celku Florbalu Liberec. Pozice outsidera mu zprvu seděla a vypracovalo si nadějný náskok 4:2. Hloupý gól na 4:3 jakoby však náš tým zlomil a zkušení hráči soupeře dotáhli zápas k vítězství.  V druhém zápase byl soupeřem nevyzpytatelný nováček, Sršni Ralsko, který ve svém prvním zápase deklasoval gladiátory z České Lípy.  Sršni na nás vlétli ostře                    a brzy se ujali vedení 3:0, pak jsme se však vrátili do zápasu snížením na 2:3 a když se nám podařilo srovnat na 5:5, vypadalo to nadějně. Pak nám však Sršni opět ulétli a vyhráli.  Celkově by se dalo říci, že hra nebyla špatná, ale v rozhodujících momentech jsme nebyli dostatečně sebevědomí a přesto, že jsme dokázali vstřelit dost gólů, chyby v bránění celého týmu nás sráželi do kolen.

Béčko zejména v prvním zápase předvedlo slušný výkon, ale na ostřílené hráče Bílých bagrů to nestačilo. Po prvním zápase odjel Dominik Bolina k zápasu za FK Český Dub a hru našeho týmu to poznamenalo. Nicméně dvě třetiny dávaly naději na bodový zisk, tu však pohřbila třetí třetina.

Zápasy:

SC PODJEŠTĚDÍ ČESKÝ DUB : FLORBAL LIBEREC  5 : 8  (3:2; 1:2; 1:4)

https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-189061.htm

SC PODJEŠTĚDÍ ČESKÝ DUB : FBC SRŠNI RALSKO  7 : 10  (2:3; 2:2; 3:5)

https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-189065.htm

SC PODJEŠTĚDÍ Č.DUB „B“ : FBC BÍLÍ BAGŘI LIBEREC  4 : 7  (1:2; 1:2; 2:3)

https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-188853.htm

SC PODJEŠTĚDÍ Č.DUB „B“ : TJ TURNOV „B“  2 : 6  (0:0; 0:1; 2:5)

https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-189048.htm

Označeno v Florbal - Muži A, Florbal - Muži B