Béčko doma bodovalo

V sobotu 7. října 2017 pořádal tým FbC Sršni Ralsko v hale ZŠ Český Dub florbalový turnaj v rámci Liberecké ligy mužů. Na něm se představil i náš B tým. V prvním zápase se musel obejít bez tří opor. Dominik Bolina přebíral v Praze ocenění za výborné studijní výsledky, David Rechcígl má z fotbalu natržený sval a Petr Smrkovský byl omluven z rodinných důvodů. I tak vstoupili naši kluci do zápasu slušně. Soupeř se sice ujal vedení, ale naši se poté začali dostávat do dobrých příležitostí, které však zakončili dvakrát do břevna a jednou do tyče. V poslední minutě první třetiny se však zaslouženého vyrovnání dočkali. Ve druhé třetině pak došlo k několikerému přelití skóre, naši hráči se ujali vedení, ale pak jim soupeř, díky třem brankám utekl na rozdíl 2:4. To byla pasáž, kde jsme se o výsledek nejvíce báli. Naše mužstvo však prokázalo odolnost a touhu po vítězství a čtyřmi góly v řadě otočilo na 6:4, takové bylo i skóre po dvou třetinách. Ve třetí třetině se Semily logicky snažily o vyrovnání, několikrát se jim podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat se jim, i díky tomu, že pro změnu trefovaly brankovou konstrukci ony, vyrovnat nepodařilo. Hráčům našeho týmu gratuluju k zaslouženému vítězství, které se zrodilo díky týmovému pojetí. Pozitivem jsou tři proměněné přesilovky a čtyři ubráněná oslabení. Z individuálních výkonů stojí za zmínku dvě proměněná trestná střílení Tomášem Eichlerem, gól po buly z poloviny hřiště, kterým Pavel Mužák bleskově odpověděl na snížení soupeře a uklidnil náš celek a kvalitní práce Vládi Glasera v brance. Ve druhém zápase už to bylo slabší, Sršni z Ralska ukázali svou kvalitu, potvrdili roli černého koně soutěže a s přehledem zvítězili, když náš tým snižoval až v poslední minutě zápasu. Podobné informace naleznete v internetových odkazech pod článkem. – David Rubáš –