Titul pro B tým!!!!!

Titul pro B tým mužů

Až poslední kolo soutěže rozhodovalo v letošní sezóně Liberecké ligy mužů o umístění na předních místech tabulky. Odehráli jsme ho v neděli 31. 3. 2019 v České Lípě a jelikož týmy, se kterými jsme o čelo tabulky bojovali, odehrály své poslední zápasy již v sobotu 30.3., věděli jsme, že budeme nejhůře třetí, jedno vítězství, že nás posune na druhé místo a dvě výhry nám přinesou první příčku. Jsme moc rádi, že nás vidina titulu nezaslepila a nespoutala nervozitou. Oba zápasy jsme totiž zvládli a poprvé v historii mužského českodubského florbalu jsme vystoupali na nejvyšší vrchol florbalové soutěže. V prvním zápase nás čekala nevyzpytatelná Lomnice, jež disponuje řadou šikovných hráčů a v minulém kole dokázala zvítězit nad čtvrtým celkem tabulky. Naštěstí jsme v tomto zápase drama nedopustili a konečně si užili poměrně klidné utkání. Režie zápasu se ujala dvojice Pokorný (10 KB – 5+5), Libenský (6 KB – 3+3), která vstřelila hned 8 ze 14 našich branek a pěti góly v úvodních osmi minutách náš tým uklidnila. Potěšujicí bylo, že jsme dokázali skórovat ve hře 4 na 4, v oslabení a dvakrát také v přesilovce. Druhý zápas byl dramatičtější. Po chybě zkušeného Burina jsme 0:1 prohrávali, ale dokázali jsme rychle srovnat a do konce první třetině ještě přidat dvě branky. Ve druhé třetině jsme rozdíl skóre ještě navýšili a do poslední třetiny zápasu a tím i celé soutěže šli s náskokem tří gólů.
Na začátku třetí třetiny nám však veselo nebylo, soupeř dal dva rychlé góly, což znamenalo, v čase 32.16, snížení na rozdíl jediné branky. I v této těžké situaci jsme našli odpověď. V čase 33.19 skóroval Petr Smrkovský a deset vteřin po něm nám tříbrankové vedení vrátil Pavel Dostál. Tento gól jakoby zlomil odpor soupeře a třemi dalšími brankami jsme uzavřeli skóre zápasu. Za zmínku stojí určitě sólo Petra Smrkovského, který se na obranné půli soupeře zmocnil míčku, se kterým se rozběhl za naši branku a dále podél mantinelu, kde získal rychlost, aby přesprintoval všechny soupeře a utěšenou střelou zavěsil. Kdo neviděl, neuvěří :-). Nutno říci, že gólově náš tým táhla první lajna – Stanislav Pokorný (8 KB – 3+5), Petr Bartoň (5 KB – 3+2) a Petr Smrkovský (5 KB – 3+2), ale každý hráč si poctivě plnil své úkoly a předvedli jsme kolektivní výkon podpořený kvalitní prací gólmana Jana Sedláčka, který oba zápasy zvládl. Poděkování patří také Lumíru Rosickému za hráčský příspěvek a zejména pak za trenérské vedení týmu. DÍKY VŠEM BORCI!
- autor: David Rubáš -