Také z České Lípy se třemi body

V neděli 15.11.2015 zavedl rozpis Liberecké ligy mužů náš „A“tým do České Lípy. Nejdříve jsme narazili na celek Semil, který nás v loňské sezóně porazil dvakrát o jeden gól a čekali jsme proto těžký zápas. Jak už je v této sezóně naším zvykem, opět jsme v první třetině prohrávali 0:2, ale 21 vteřin před koncem první části se nám podařilo snížit. Ve druhé třetině jsme šli dokonce do vedení 3:2, které jsme však neudrželi a po dvou třetinách bylo skóre nerozhodné 3:3. Po devatenácti vteřinách 3.třetiny jsme opět prohrávali, ale dál jsme bojovali, což se vyplatilo. Nejprve jsme vyrovnali a necelé tři minuty před koncem jsme vstřelili pátý gól, poté se nám podařilo přestát závěrečný nápor soupeře při jeho hře bez brankáře, takže to byl gól vítězný. Toto vítězství je velmi cenné i z toho důvodu, že nás soupeř přestřílel v poměru 32:26.

Do druhého zápasu, proti celku FBC Bílí bagři Liberec (dříve Bzí), jsme vstupovali jako favorit, neboť jsme tento celek zatím vždy porazili. Věděli jsme, že pro příznivý vývoj zápasu je důležité skórovat jako první a nenechat jít soupeře do vedení. Ale stejně jako v prvním zápase jsme nechali soupeře utéct na 0:2 a 1:3. Toto manko se nám podařilo vymazat a vypadalo to, že unaveného soupeře přehrajeme. Opak se stal skutečností. Celek Bílých bagrů hrál poctivě v defenzivě, využíval naše chyby a vycházely mu brejky. Přes naši střeleckou převahu v poměru 28:16 tak náš soupeř slavil svou druhou výhru dnešního dne i celé sezóny.