První turnaj Liberecké florbalové ligy je za námi

Domácím turnajem pořádaným týmem SC Podještědí „B“ v sobotu 27.9. začal pro oba naše mužské týmy nový soutěžní ročník 2014/2015. Jak je patrné z první věty, letošní ročník Liberecké ligy mužů bude pro náš oddíl SC Podještědí specifický. Budou v ní účinkovat dva naše celky. Tzv. „áčko“ bude nastupovat pod názvem SC Podještědí Český Dub, „béčko“ pak jako SC Podještědí „B“.

Jako první se na turnaji představil „B“ tým, který hned v úvodu soutěže příjemně překvapil remízou s dalším nováčkem soutěže, celkem FBC Stadion Nový Bor. Druhý zápas pak naše „béčko“ sehrálo se zkušeným týmem TJ Turnov „B“, za který nastoupili hráči, kteří v loňské sezóně hráli o dvě třídy vyšší soutěž. Přesto náš tým vstoupil do utkání výborně a po první třetině vedl 3:0. Přišlo však to, čeho jsme se obávali. Naši hráči zaplatili nováčkovskou daň. Turnov do konce druhé třetiny snížil na 3:2 a ve třetí třetině utekl našemu týmu na 3:6. V situaci, která vypadala zoufale to však náš tým „nezabalil“ a obdivuhodně se zvednul, výsledkem bylo snížení na 5:6, když pátý gól vstřelil Honza Král dokonce v oslabení. Více však už kluci nestihli a smolně tak prohráli o jeden gól. I přesto si zasloužili potlesk slušně zaplněné tribuny. Výkony i výsledky B týmu jsou příslibem do dalších bojů, tak uvidíme.

„A“ týmu byl prvním soupeřem celek TJ Sokol Bzí, což je kvalitní celek se šikovnými hráči, kterého výsledkově sráží malý počet hráčů. Stejně tomu bylo i tentokrát. Bzí bylo našemu týmu vyrovnaným soupeřem a ještě po dvou třetinách jsme vedli pouze o jeden gól. Ve třetí třetině už jsme neinkasovali a dva góly vstřelili. Mohli jsme tak společně s fanoušky oslavit první výhru sezóny, i když náš výkon nebyl zdaleka ideální. Ve druhém zápase se naše hra podstatně zlepšila, ale neproměňovali jsme ani ty největší gólové příležitosti a po zbytečných chybách jsme nabízeli šance také soupeři, kterého navíc skvělým způsobem „podržel“ brankář. Výsledkem tak byla remíza 3:3, přestože jsme soupeře jasně „přestříleli“.

Zápasy:

SC Podještědí Český Dub : TJ Sokol Bzí 7 : 4 (třetiny: 3:2; 2:2; 2:0)

Góly a asistence SCP: Nedvěd (Hrušovský); Strouhal (Nedvěd); Knížek (Pokorný); Bartoň;

Strouhal (Nedvěd); Pokorný (Strouhal); Nedvěd (Hrušovský)

Vyloučení SCP: 2 minuty: Janda (blokování hokejky)

SC Podještědí Český Dub : FBC Bestie Česká Lípa „C“ 3 : 3 (třetiny: 1:0; 1:1; 1:2)

Góly a asistence SCP: Nedvěd (Pokorný); Pokorný (Strouhal); Mužák (Havelka)

Vyloučení SCP: 2 minuty: Maňák (špatné střídání)

SC Podještědí „B“ : FBC Stadion Nový Bor 4 : 4 (třetiny: 0:0; 1:1; 3:3)

Góly a asistence SCP: Brož (Klíma); Vogl (Král); Hejzdral; Brož

Vyloučení SCP: 2 minuty : Seiwald Jiří (hra rukou); Seiwald Martin (blokování hokejky);