Derby pro „A“ tým

V sobotu 17.10.2015 pokračovala pro oba naše mužské florbalové týmy turnajem v Liberci Liberecká liga mužů. Jako první vstoupil do turnaje „A“ tým a se silným celkem Florbalem Liberec odehrál smolné utkání s nepovedenou první třetinou. V té nám soupeř odskočil o 3 góly a toto manko jsme do konce zápasu, ani zlepšeným výkonem ve 2. a 3. třetině, nedokázali smazat. Musíme uznat, že soupeř byl florbalovější a když k tomu přičteme, že jsme pětkrát mířili do tyče či břevna, výsledek byl pro nás nepříznivý.

„B“ tým nastoupil ve svém prvním zápase proti celku Rebels Liberec, který sestoupil z vyšší soutěže a byl v tomto duelu jasným favoritem. Tím se naši kluci nenechali zastrašit a dokonce se ujali vedení, které však soupeř dokázal smazat.Celý zápas byl pak vyrovnaný a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Šťastnější byl nakonec soupeř, který dokázal vstřelit rozdílový gól a zvítězit 7:6. Přesto musíme „béčko“ pochválit za skvělý výkon, které předvedlo.

V půl druhé odpoledne bylo na programu derby mezi SC Podještědí Český Dub a SC Podještědí „B“. Po předchozích zápasech, které oba týmy v tomto dni odehrály, se rozhodně nedal určit jasný favorit. Téměř polovinu první třetiny nepadl gól, „béčko“ bylo dokonce lepší a vypadalo to na napínavý duel. Opak byl naopak pravdou. První gól, který vstřelilo „áčko“, jakoby zápas zlomil a na hřišti začal dominovat jeden tým. „A“ tým nakonec s převahou zvítězil.