Starší žáci přivezli pět bodů

Úspěšný vstup do sezóny zaznamenal po mladších žácích i tým starších žáků. První turnaj této kategorie se uskutečnil v sobotu 14.října v Osečné a pro náš celek znamenal import pěti důležitých bodů. První zápas, s domácí Osečnou, přinesl drama až do konce a musely ho rozhodnout až samostatné nájezdy. Do zápasu jsme vstoupili dobře a po první třetině jsme vedli 3:0, ve druhé třetině soupeř snížil na rozdíl jedné branky, ale opět jsme mu utekli a po dvou třetinách vedli 5:2. Ve třetí třetině se nám však nedařilo zachytávat nebezpečné výpady soupeře, který otočil skóre na 7:6 ve svůj prospěch a byli jsme nakonec rádi, že se nám podařilo srovnat na konečných 7:7 v základní hrací době. Po té následovaly samostatné nájezdy, kde jsme byli úspěšnější a připsali si tak bod navíc. Do druhého zápasu, s týmem SK Hodkovice n/M, vstoupili naši hráči nesoustředěně a přesto, že první třetinu vyhráli 3:1 a druhou 3:2, nebyli jsme s předváděnou hrou spokojeni. Až třetí třetina přinesla hru, která se dala označit za florbal a kluci se také rozstříleli, což nakonec přineslo jasné vítězství.

Zápasy starších žáků, 14.10. 2017, Osečná:

SC Podještědí Český Dub : ZŠ Osečná 8 : 7 po sam.náj. (3:0; 2:2; 2:5; nájezdy 2:1)

Sestava SCP: brankář Petr Bulíř; obránci: Natálie Rysová, Jakub Švarc; Jaroslav Šámal, David Vojtěch; útočnici: Jakub Šenberk, Tomáš Müller; Petr Chladný, Filip Kolomazník.

Branky: Šenberk 4x; Švarc 3x.

Asistence: Müller 2x; Rysová 2x; Švarc.

Proměněné nájezdy: Šenberk; Šámal. brankář v nájezdech: Petr Bulíř.

SC Podještědí Český Dub : SK Hodkovice n/M 14 : 4 (3:1; 3:2; 8:1)

Sestava SCP: brankář Petr Bulíř; obránci: David Vojtěch, Jakub Švarc; Jaroslav Šámal, Pavel Dostál; útočnici: Jakub Šenberk, Tomáš Müller; Petr Chladný, Filip Kolomazník.

Branky: Šenberk 5x; Kolomazník 2x; Dostál 2x; Švarc 2x; Chladný; Müller; Vojtěch.

Asistence: Šenberk 4x; Švarc 2x; Chladný 2x; Kolomazník; Müller; Vojtěch.