„Domácí“ turnaj juniorů

První turnaj juniorů

V novém ročníku florbalové ligy juniorů na nás hned v prvním kole čekala pořadatelská povinnost. Již dlouho před začátkem sezóny jsme měli zarezervovanou sportovní halu ZŠ Český Dub, ta však byla začátkem týdne uzavřena z důvodu strachu ze šíření covidu 19, nejen pro školní TV a žákovské kroužky, ale pro veškeré aktivity (i dospělých jedinců). Proto jsme v úterý, díky Blance Procházkové, dohodli pořádání turnaje ve sportovní hale v Tanvaldě. Jak Blance, tak lidem z tanvaldské haly děkujeme za vstřícný a bezproblémový přístup, díky němuž jsme mohli turnaj uspořádat. Děkujeme také správci haly sportovní haly v Hodkovicích n/M, který nám umožnil uskutečnit páteční trénink. Nyní se už budeme věnovat samotným zápasům. V prvním utkání jsme narazili na dobře organizovaný tým Semil, který oproti minulé sezóně kádr hodně omladil. První dvě třetiny vypadaly nadějně, ale i v nich jsme dělali zbytečné chyby. Problém nám dělalo zejména obsazování hráčů při bránění jeden na jednoho. Navíc jsme měli komplikovaný přechod do útoku a nedostávali jsme se k přímočarému ohrožování jejich branky. Na začátku druhé třetiny se nám ještě zranil brankář a tak si premiéru v juniorském týmu odbyl Michal „Chára“ Charouzek. Nevedl si špatně, ale zabránit porážce neměl šanci. Ve třetí třetině jsme se zásahy do sestavy snažili s vývojem zápasu něco udělat, ale byl to spíše zmar. Premiéra na „domácí“ palubovce v Tanvaldě se nám tedy nevydařila a po třetinách 1:3, 2:3 a 0:3 jsme odešli s porážkou 3:9. Druhý zápas byl průběhem i chybami velmi podobný. Utekla nám první třetina, ve druhé části jsme se dostali soupeři „na dostřel“, ale třetí třetina nás opět „usadila na zem.“ Přesto děkujeme všem hráčům za reprezentaci Českého Dubu a každému, kdo se zapojil, za pomoc s bezproblémovou organizací turnaje. – autor: David Rubáš –

Zápasy juniorů, sobota 26.9.2020, SH Tanvald, pořadatel – SCP Český Dub : SC Podještědí Český Dub : SCC Semily 3:9 (1:3; 2:3; 0:3) https://online.ceskyflorbal.cz/20202021/online-285360.htm https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php?pageid=2519&onlycontent=1&record_id=285360