Áčko bralo vše

Velmi důležitý turnaj čekal florbalový „A“ tým mužů v sobotu 11.3. v liberecké hale míčových sportů. V prvním zápase nás čekal kvalitní tým Semil, který byl v tabulce těsně nad námi. Soupeř vstoupil do utkání velice aktivně, držel míček na florbalkách, ale do vážnějšího zakončení se nedostával. Tlak jsme ustáli a udeřili my. V rozmezí necelých dvou a půl minut jsme vstřelili tři góly. Ve druhé třetině jsme skórovali opět pouze my a utekli soupeři na 5 : 0. Ve třetí třetině soupeř v našem oslabení snížil na 1 : 5 a začal zlobit. Tlak jsme ale opět přestáli a gólem v naší přesilovce stvrdil výhru Standa Pokorný. Lze říci, že jsme byli důraznější v obraně i v útoku, výborně zachytal brankář a to byly atributy, které zápas rozhodly v náš prospěch.
Ve druhém zápase nás čekal předposlední celek tabulky, což však nemusí znamenat jednoduchou výhru. To se také v první třetině potvrdilo. Přesto, že jsme měli převahu, dokázali jsme vstřelit pouze jeden gól a soupeř hrozil z brejků. Ve druhé třetině jsme odskočili na 2 : 0, ale soupeř v zápětí snížil, ještě rychleji jsme však utekli na 3 : 1 a od té chvíle jsme náskok navyšovali. Gladiátoři snížili až za stavu 9 : 1. Na konečných 10 : 2 pak upravil z trestného střílení Míla Hrušovský. I zde musíme pochválit výkon našeho brankáře. Připsali jsme si tak důležitých šest bodů a v tabulce se posunuli na průběžné šesté místo. Teď musíme zvládnout poslední dva turnaje, podle toho se bude hodnotit úspěšnost sezóny.

Zápasy mužů, sobota 11.3., Liberec:

SC Podještědí Český Dub – SCC Semily 6 : 1 ( 3 : 0; 2 : 0; 1 : 1 )

Statistiky zápasu:
SC Podještědí Český Dub – SCC Semily 6 : 1
branky a (asistence): 05:10 Stanislav Pokorný, 06:48 Milan Hrušovský (Stanislav Pokorný), 07:37 Stanislav Pokorný (Josef Strouhal), 22:48 Stanislav Pokorný (Josef Strouhal), 23:03 David Rubáš (Petr Bartoň), 40:45 Stanislav Pokorný (Milan Hrušovský) – 36:47 Jakub Vocelka (Jan Šimon) rozhodčí:Miroslav Hnídek ; Zdeněk Kamínek
vyloučení:1:2; využití: 2:1
zásahy brankářů: Tomáš Nohýnek 13 – David Navrátil 10

SCP Český Dub – FBK Ladeo Gladiators Č. Lípa B 10 : 2 ( 1 : 0; 4 : 1; 5 : 1)

SC Podještědí Český Dub – FBK LADEO Gladiators Česká Lípa B 10:2
branky a (asistence): 05:11 Milan Hrušovský, 18:05 Petr Bartoň (Stanislav Pokorný), 18:58 Josef Strouhal (Lukáš Rosický), 20:34 Milan Hrušovský (Vojtěch Bachroň), 29:51 Stanislav Pokorný (Milan Hrušovský), 32:59 Vojtěch Bachroň (Petr Bartoň), 34:29 Stanislav Pokorný (Lukáš Rosický), 35:28 David Rubáš (trestné střílení), 36:55 Josef Strouhal (Milan Hrušovský), 43:48 Milan Hrušovský (trestné střílení)
- 18:46 Jakub Janouch (Jan Krejčí), 40:46 Jan Krejčí (Jiří Říha)
rozhodčí: Miroslav Hnídek – Zdeněk Kamínek;
vyloučení: 2 : 2 ( z toho SCP Český Dub 5 minut); využití: 0:1;
zásahy brankářů: Vladimír Glaser 25 – Lukáš Klíma 20