Vydařený florbalový „Májáček“ 2015

Tři květnové dny byly svědky turnajových zápasů florbalového „Májáčku“ 2015. Tyto turnaje jsou hrány s menším počtem hráčů (1+3) a hraje se zpravidla na dvou hřištích na šíři českodubské haly. V sérii turnajů se nejprve představily týmy mužů a juniorů a to v pátek 15.5., v pondělí 18.5. následoval turnaj starších žáků a další pondělí 25.5. vše zakončili mladší žáci.

V kategorii mužů a juniorů se představilo 7 týmů a hrálo se systémem každý s každým. Náročný turnaj, kde každý celek odehrál 6 zápasů byl velice zajímavý a každé družstvo si připsalo alespoň jedno vítězství. Vítězem se stalo SC Podještědí, které zvítězilo ve všech utkáních, zajímavé bylo rozuzlení situace na 4. a 5. místě, kde měli celky stejně bodů i stejný vzájemný zápas a rozhodovalo tak jen lepší skóre.

Pořadí: 1. SC Podještědí; 2. Čambuzy boys; 3. Kozlí hlavy; 4. Azurit;

5. Stará garda Český Dub; 6. Orion; 7. Horáčkovci

Také na turnaji starších žáků se představilo 7 celků, které byly rozděleny do 2 skupin, první dva týmy z každé skupiny postoupily od semifinále, vítězové semifinále si zahráli finále a poražení hráli o 3.místo. Zbývající týmy (v základní skupině na 3. a 4. místě) se utkaly ve skupině o 5.místo. Nejdramatičtější bylo semifinále mezi Osečnou a SCP, kdy Osečenský tým zvítězil až na samostatné nájezdy.

Pořadí: 1. TJ Sokol Hodkovice n/M A; 2. SK Osečná – modří; 3. SC Podještědí Pepovci;

4. TJ Sokol Hodkovice n/M B; 5. SCP Filipovci; 6. FbK Nechálov; 7. SK Osečná – červení

V mladších žácích se sešly 4 týmy a hrály každý s každým. To znamená, že si všichni zahráli 3 zápasy. Přítomní diváci mohli sledovat hezké zápasy a hráči i hráčky se snažili předvést co nejlepší výkony. Dramatický byl hned první zápas, který nakonec rozhodl o celkovém vítězi a kde se českodubským podařilo těsně porazit Osečnou. Zajímavá situace byla na 3. a 4.místě, kde byly týmy, které měly stejný bodový zisk, stejný vzájemný zápas a o umístění na lepší pozici rozhodlo skóre, které se lišilo pouze v položce vstřelených gólů a to o jeden jediný.

Pořadí: 1. SC Podještědí Medvědi Český Dub; 2. SK Osečná – vínoví;

3. SK Osečná – modří; 4. SC Podještědí Vlci Český Dub

Označeno v Florbal - Mladší žáci, Florbal - Muži A, Florbal - Muži B, Florbal - Starší žáci