Turnaj mužů B

Béčko odčinilo domácí turnaj

Do Nového Boru se v sobotu 16. února 2019 vypravil náš mužský B tým, aby si napravil reputaci pošramocenou posledním turnajem. Novoborská mise byla úspěšná a přinesla zisk šesti bodů, který znamenal upevnění našeho týmu v první pětce tabulky. V prvním zápase by se dala, při pohledu na tabulku, očekávat snadná výhra. Z této představy nás však vyvedl již minulý zápas s Lomnicí n/P, kde jsme vydřeli výhru o jeden gól dvěma brankami v sedmi vteřinách v poslední minutě utkání. Tentokrát nám navíc chybělo několik hráčů, zejména obranná trojice byla hodně improvizovaná a nehrál v ní žádný klasický obránce. Přesto se zápas odvíjel mnohem příznivěji než ten minulý a nakonec jsme došli k přesvědčivému vítězství.
Ve druhém zápase došlo ke změně sestavy. Za rodinou odjel veterán Burin, s rodinou, i nedoléčeným kotníkem, přijel klasický obránce Míla Hrušovský, jehož přítomnost byla znát. Lze napsat, že druhé utkání bylo takovou naší klasikou letošní sezóny. Vyrovnaný boj, dřina a drama až do závěrečné sirény. První třetina skončila 2:2, když naši kluci dokázali smazat dvougólové manko. Ve druhé třetině si vzal soupeř vedení zpět a zvítězil v ní 1:0. Jednogólové manko jsme vymazali na začátku třetí třetiny, ale soupeř nám opět o gól utekl. Pak jsme však dali tři góly a šli do vedení 6:4. Dvě minuty a sedmnáct vteřin před koncem soupeř snížil na rozdíl jedné branky a jeho naději v bodový zisk podpořilo ještě naše vyloučení minutu a třicetdevět vteřin před koncem. Soupeř šáhl ke hře bez brankáře, ale i tuto složitou situaci náš celek zvládl a podruhé v sezóně porazil stejného soupeře o jediný gól.
Velké poděkování patří celému týmu. Nelze opomenout výkon debutujícího brankáře Romana Drotoše, který výborně odchytal první zápas a ve druhém musel nahradit naši jedničku Jana Sedláčka, který dostal „sekyru“ přes prsty a i v této situaci obstál.
– autor: David Rubáš -

Zápasy „B“ týmu mužů, sobota 16. 2. 2019, Nový Bor :

SC Podještědí Č.Dub B – FBC Lomnice n/P 9 : 1 (2:0; 2:1; 5:0)

https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php?pageid=2519&onlycontent=1&record_id=242925

https://online.ceskyflorbal.cz/20182019/online-242925.htm

SC Podještědí Č.Dub B – FBC Liberec E 6 : 5 (2:2; 0:1; 4:2)

https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php?pageid=2519&onlycontent=1&record_id=242926

https://online.ceskyflorbal.cz/20182019/online-242926.htm

 

Označeno v Florbal - Muži B