Štědrý předvánoční turnaj

Ještě v sobotu 19.12.2015 se „A“družstvo mužů muselo vydat do Turnova na poslední turnaj Liberecké ligy mužů v končícím roce. Z obou zápasů jsme měli obavy, neboť nás čekali soupeři, jejichž výsledky budí respekt a kteří jsou v tabulce před námi. Jako první si na nás brousili zuby Panteři z Liberce, tedy druhý tým tabulky. K našemu překvapení se zápas vyvíjel úplně jinak, než jsme očekávali a než jsme v našem podání zvyklí. Po počátečním oťukávání nás do vedení poslal výborně hrající Ondra Knížek, k němu se do konce třetiny přidali ještě tři naši hráči a výsledkem bylo vedení 4:0 po první třetině. V přestávce Standa Pokorný varoval, že může přijít slabá třetina, když jsme nečekaně zvládli tu první, kterou jsme v minulých turnajích měli nejslabší. Druhá třetina přinesla po jednom gólu na každé straně, takže se brankový rozdíl nezměnil. Standovy obavy se naplnily ve třetí třetině. Varováním byla již první minuta, ve které soupeř dvěma rychlými góly snížil na rozdíl dvou branek. Následoval náš time-out, po kterém jsme gólem Petra Bartoně vedení opět navýšili. Poté soupeř dvakrát snížil na rozdíl dvou gólů a nám se dvakrát podařilo odskočit na rozdíl tří gólů. Závěrečný nápor soupeře nás však ještě čekal. Ve 42.minutě to bylo opět pouze o dva góly a tentokrát se nám uskočit o tři góly nepovedlo, ba naopak, necelé dvě minuty před koncem Panteři snížili na rozdíl jediné branky. Do závěrečné sirény jsme se tak o vítězství strachovali, ale vzít už jsme si ho nenechali.

Veliké obavy jsme měli z herního stylu Turnova, který dokáže dlouho držet míček a pak bleskově udeřit. Výsledek ze zápasu Turnov – Nový Bor 25:2 budil respekt. Prvních pět minut naše obavy naplnilo. Soupeř nám téměř nepůjčil míček a ujal se vedení, více už naštěstí nezvládl a Joska Strouhal vydařeným brejkem srovnal na konečný stav první třetiny, tedy na 1:1. Do našeho herního projevu jsme pak vložili více napadaní a důrazu, s čímž měl soupeř problémy. To se naplno projevilo ve druhé třetině, kterou jsme vyhráli 4:0. Závěrečná třetina skončila vyrovnaně 2:2 a mohli jsme tudíž oslavit druhé vítězství na tomto turnaji a úspěšně tak florbalově zakončit rok 2015. Za zmínku ještě stojí jedna kuriozita. Za celek Turnova nastoupila slečna Adéla Ondruchová (členka bývalého úspěšného ženského celku Turnova) a ve 41.minutě skórovala do sítě našeho gólmana Vládi Glasera, který jinak předvedl skvělý výkon a i jemu vděčíme za vítězství. Po konci zápasu jsme tak opět mohli zapět náš vítězný popěvek „Ten Český Dub, ten to válí…“

Zápasy Liberecké ligy mužů 19.12.2015, Turnov: SC Podještědí Český Dub : FBC PANTHERS LIBEREC B 8 : 7 ( 4:0; 1:1; 3:6 )

branky (asistence) SCP : 08:33 Ondřej Knížek (Josef Strouhal), 11:36 Stanislav Pokorný (Ondřej Knížek), 13:16 Ondřej Knížek (Josef Strouhal), 13:26 Josef Strouhal (Tomáš Nohýnek), 29:54 Milan Hrušovský (Petr Bartoň), 32:04 Petr Bartoň (Roman Maňák), 35:57 Josef Strouhal (Ondřej Knížek), 38:13 Stanislav Pokorný (Milan Hrušovský)

rozhodčí: Tomáš Miksánek – Tomáš Šimon ; vyloučení: 0:0 ; využití: 0:0 ;

zásahy brankářů: Tomáš Nohýnek 23 – Stanislav Pittner 23 ;

SC Podještědí Český Dub : TJ Turnov C 7 : 3 ( 1:1; 4:0; 2:2 )

branky (asistence) SCP : 06:31 Josef Strouhal (Stanislav Pokorný), 17:10 Milan Hrušovský (Stanislav Pokorný), 21:17 David Rubáš (Milan Hrušovský), 25:17 Tomáš Nohýnek (Josef Strouhal), 28:21 Roman Maňák (Tomáš Nohýnek), 32:39 Milan Hrušovský (Stanislav Pokorný), 36:18 Josef Strouhal (Václav Nedvěd)

rozhodčí: Tomáš Miksánek – Tomáš Šimon ; vyloučení: 1:1 (za SCP – R.Maňák – 2´ – vysoká hůl) ; využití: 1:0 ; zásahy brankářů: Vladimír Glaser 28 – Luděk Horáček 27 ;

Označeno v Florbal - Muži A