Sezona začala

Florbalová sezona 2019/2020 začala

Nová florbalová sezona je zde a Sportovní centrum Podještědí Český Dub do ni vstupuje s jednou zásadní změnou. Po několika letech bude součástí SCP juniorský tým, který bude nastupovat v registrované soutěži České florbalové unie, konkrétně v druhé lize juniorů. V sezóně 2019/2020 tak budeme mít v různých soutěžích šest celků. Dva mužské týmy – „A“ tým (Regionální liga mužů), „B“ tým (Liberecká liga mužů), junioři (2.liga juniorů), starší žáci (Florbalová liga volného času = FLVČ), mladší žáci (FLVČ), elévové (FLVČ).

Struktura tréninků zaznamenala pouze jednu změnu, kdy byl přidán trénink juniorů. Tréninky tedy vypadají takto – děti (2. – 9.třída) trénují v pondělí a ve středu od 16.30 h do 18 h. Junioři mají vymezen čas v pátek od 16.30 h do 18 h. Muži („A“ i „B“) se již řadu let scházejí v pátek mezi 18 h až 20 h.

Máme velkou radost, že se do naší trenérské struktury naplno zapojil Filip Iker, který se ujal týmu juniorů. Velkým přínosem je, že (společně s Jaroslavem Šámalem) úspěšně absolvoval školení trenérské licence, která je nezbytnou podmínkou pro fungování juniorského týmu v soutěžích ČFbU. Oběma klukům děkujeme, že svůj volný čas věnovali celodennímu školení a gratulujeme k úspěšnému splnění podmínek pro zisk licence. Navíc dobrovolně a úspěšně absolvovali školení rozhodčích a díky tomu máme pro letošní ročník pět vyškolených rozhodčích (Tomáš Třešňák, Lukáš Muška, Tomáš Novotný, Filip Iker, Jaroslav Šámal), což je o jednoho více než ukládá předpis ČFbU.

Celoročně k nám mohou přicházet noví členové do všech věkových kategorií. Bližší informace podá David Rubáš (mobil: 737 171 578, mail: drubi@seznam.cz), Jan Svoboda (mobil: 607 804 085, mail: svobodajan73@seznam.cz) nebo Martin Hess (mobil: 728 045 065, mail: martin.hess@cdub.cz)

Budeme rádi, když se s vámi všemi budeme vídat na turnajích ve sportovní hale ZŠ Český Dub. V letošní sezóně jich máme hodně a vždycky potěší hrát před plnými tribunami. Za hráče a trenéry SCP Český Dub vás všechny srdečně zveme na každý z turnajů, který pořádáme. Rodičům předem děkujeme za podporu jejich dětí nejen na tribunách, ale též při zajišťování dopravy na turnaje a všeho, co souvisí s fungováním všech našich družstev.

- David Rubáš -

Označeno v Florbal - Mladší žáci, Florbal - Muži A, Florbal - Muži B, Florbal - Starší žáci, Uncategorized