Sedmibodový domácí turnaj

V sobotu 4.listopadu 2017 se na domácí palubovce sportovní haly ZŠ Český Dub představily oba mužské týmy v rámci florbalového turnaje Liberecké ligy mužů. Pikantérií byl hned první zápas v devět hodin, ve kterém se střetly oba naše týmy. Vzhledem k tomu, že „áčko“ mělo značně poslepovanou sestavu a „béčko“ bylo téměř kompletní, navíc povzbuzené dobrými výkony i výsledky, tak bylo značně ošidné určit favorita zápasu. To potvrdila první třetina, ve které se „áčko“ ujalo vedení 2:0, které však ztratilo a až těsně před koncem prvního dějství dokázalo srovnat na 3:3. Druhá třetina byla herně vyrovnaná, šance si vytvářely oba celky, ale šťastnějším týmem bylo „áčko“, které si vybudovalo rozhodující náskok, který ve třetí třetině navýšilo.

Ve dvanáct hodin se našemu „A“ týmu postavil nevyzpytatelný soupeř TJ Turnov B, za který hraje řada kluků se zkušenostmi z vyšších soutěží. Zajímavý zápas, ve kterém se skóre a převaha často přelívaly, neměl dominantní mužstvo a dlouho nebylo o vítězi rozhodnuto. Jako dobré rozhodnutí se ukázala skutečnost, že do zápasu nastoupil Standa Pokorný, který byl sice limitován zraněním z prvního zápasu, ale přesto rozhodl zápas dvěma přesnými zásahy na konci zápasu. Ještě před ním však vzal na sebe zodpovědnost Petr Bartoň, který také dvěma trefami obstaral návrat našeho týmu do zápasu. Přesto, že jsem zmínil dvě individuality, zaslouží pochválit celý tým za obětavou a zodpovědnou hru, díky níž slavil výhru 7:5. Velikánské poděkování míří k hráčům „béčka“, kteří se svým hlasitým povzbuzováním zásadní měrou podíleli na vítězství našeho týmu. Hoši děkujem!

Jsem velice rád, že bodově na prázdno nevyšel ani náš „B“ tým, které turnaj pořádal a proto na svůj druhý zápas čekal až do půl páté. Při pohledu na tabulku je patrné, že i soupeř, tým FBK Ladeo Gladiators Česká Lípa, se oproti loňské sezóně zvedl a proto ani tento zápas neměl jasného favorita. Ve zkratce lze napsat, že vyrovnaný zápas skončil vyrovnaným skóre, i když naši kluci asi byli o něco lepší, stříleli více a vyrovnávací gól dostali 1 minutu a 11 sekund před koncem. Konečná remíza 4:4 je však asi zasloužená. Všem, kteří pomáhali, děkujeme za pomoc při organizaci turnaje, který díky nim proběhl bez problémů. Největší díky patří Martinu Hessovi, který vše připravil a domluvil.

Zápasy mužů, 4.11.2017, Český Dub:

SC Podještědí Český Dub : SC Podještědí Č.Dub B 10 : 4 (3:3; 3:0; 4:1)

https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php?pageid=2519&onlycontent=1&record_id=194874

SC Podještědí Český Dub : TJ Turnov B 7 : 5 (2:3; 2:1; 3:1)

https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php?pageid=2519&onlycontent=1&record_id=195273

SC Podještědí Č.Dub B : FBK Ladeo Gladiators Česká Lípa 4 : 4 (1:1; 1:1; 2:2)

https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php?pageid=2519&onlycontent=1&record_id=195279

Označeno v Florbal - Muži A, Florbal - Muži B