Oba mužské týmy doma bodovaly

První domácí turnaj této sezóny jsme pořádali v Českém Dubě v sobotu 21.11.2015. Diváci mohli shlédnout šest zápasů, ve čtyřech z nich se představil některý z týmů SC Podještědí. „A“ tým hrál, jako pořádající celek, první a poslední zápas, béčko pak druhý a pátý.

Hned první zápas „áčka“ přinesl konfrontaci s prvním týmem tabulky – Florbalem Liberec. Soupeř začal lépe a když jsme jako obvykle nezachytili začátek zápasu, prohrávali jsme po první třetině 0:2. Postupně jsme se však herně zvedali a na začátku i konci 2.třetiny jsme dokázali skórovat. Soupeř skóroval ve 2.třetině jednou a díky tomu držel po dvou třetinách jednogólový náskok. Ten byl však po třinácti vteřinách třetí třetiny vymazán. V téže minutě si ho však soupeř vzal zpět. Přesně po minutě bylo opět srovnáno. Rána Matěje Hodače se odrazila od vnitřní konstrukce brány ven, ale dobře stojící rozhodčí signalizoval gól, který upravil skóre na 4:4. Přes naši pěknou hru a dobře chytajícího brankáře se soupeř ujal vedení, které držel až do času 14:29, kdy se nám podařilo srovnat, při hře bez brankáře, utěšenou střelou Josky Strouhala na 5:5. V závěrečných 31 vteřinách už gól nepadl a tak se soupeři v divácky atraktivním utkání rozešli smírně.

Ve druhém zápase čekala „áčko“ výzva v podobě celku FBC Rebels Liberec, který letos porazil oba naše týmy o jeden gól. Začátek utkání nevěstil nic dobrého, 18 vteřina – 0:1. Vícekrát se však už soupeř netrefil a umožnil nám tak necelé 4 minuty přes koncem první třetiny srovnat na 1:1. Druhá třetina nám gólově sedla. Na ránu Petra Bartoně z poloviny druhé minuty ještě dokázal soupeř odpovědět. Poté se nám však podařilo odskočit góly Standy Pokorného (trestné střílení), Vendy Nedvěda a Míly Hrušovského na 5:2. Pak nás nechtěně vyvedl z tempa rozhodčí, který nešťastně vypnul osvětlení v hale a chvíli se čekalo, než opět naběhne. Soupeř po pauze snížil na rozdíl dvou gólů, ale 31 vteřin před koncem druhé třetiny nám vrátil třígólový náskok Roman Maňák. V relativně poklidné třetí třetině padl už pouze jeden gól a to do soupeřovy sítě. Po závěrečné siréně jsme tak mohli „zapět“ vítězný popěvek „Ten Český Dub, ten to válí, ten vám jich tam nakutálí, ric-pic a 7:3 jako nic“ a potleskem i vydařenými „lachtany“ poděkovat skvělému publiku.

„B“tým čekal v jeho prvním představení celek FBC Gladiators Česká Lípa B, kterému se zatím rozhodně nevede podle jeho představ. Toho naši hráči využili hned v první třetině, kterou vyhráli i zásluhou dvougólového „stařečka“ Lumíra Rosického 3:0. Ve druhé třetině už kluci tak střelecky potentní nebyli. Soupeř snížil ve třinácté vteřině na 1:3, ale třígólové vedení vrátil na naši stranu, úspěšným trestným střílením, Tomáš Eichler. Třetí třetinu pokazil nesmyslným, velice hrubým faulem, Jan Král, který dostal zcela oprávněně pětiminutový trest a poslal tak svůj tým do dlouhého oslabení. Ještě předtím ale kluci zvýšili vedení na 5:1. Dokonce i v oslabení se našemu celku podařilo skórovat. Pak si však vzal slovo soupeř a v čase 10:26 a 10:34 dal dva přesilovkové góly. Další pak přidal necelé dvě minuty před koncem při klasickém počtu hráčů v poli. Více už soupeři nestihli a tým SC Podještědí „B“ tak mohl slavit výhru 6:4.

Druhým soupeřem byli „béčku“ nevyzpytatelní Smědavští Vlci z Frýdlantu. Naši kluci nehráli špatně, ale zápas, který rozhodla druhá třetina, výsledkově nezvládli. Po třetinách 2:3, 0:2 a 2:1 odešli poraženi stejným výsledkem, jakým první zápas vyhráli.

Zápasy 21.11.2015 – Český Dub:

SC Podještědí Český Dub – Florbal Liberec 5 : 5

SC Podještědí Český Dub – FBC Rebels Liberec 7 : 3

SC Podještědí „B“ – Gladiators Česká Lípa „B“ 6 : 4

SC Podještědí „B“ – Smědavští Vlci SFBK Frýdlant 4 : 6

Označeno v Florbal - Muži A, Florbal - Muži B