Florbalisté vstoupili do nového ročníku

V sobotu 24.9. 2016 odjely oba mužské florbalové týmy do Semil, aby tam odehrály první zápasy nového ročníku Liberecké ligy mužů. A tým hrající pod názvem SC Podještědí Český Dub čekali Lvi z Kamenického Šenova a B tým Turnova. Náš druhý mužský tým SC Podještědí B narazil na Smědavské Vlky z Frýdlantu a také na Lvy z Kamenického Šenova. Nutno připomenout, že v případě našeho oddílu nedochází k řazení hráčů do A a B týmu podle výkonnosti. Lze říci, že „áčko“ je tým původní, „béčko“ je mužstvo vzniklé později.

Nejdříve se podíváme na utkání A týmu. V prvním zápase jsme se utkali s celkem FBC Lvi Kamenický Šenov, který chtěl již loni postoupit do vyšší soutěže. Očekávali jsme proto těžký zápas a první třetina nás v tom utvrdila.

Prohráli jsme ji 1:3. Druhá třetina však ukázala, že rozdíl dvou branek nic neznamená. Podařilo se nám ji vyhrát 5:1 a do závěrečné třetiny jsme tak vstupovali s vedením o dvě branky my. Když se nám podařilo v osmé minutě zvýšit na 7:4, vypadalo to nadějně, ale tentokrát zase soupeř ukázal, že se dá smazat i třígólové vedení. V desáté minutě vsítil dva rychlé góly a ze zápasu udělal drama. Nám už se skórovat nepodařilo a umožnili jsme tak Lvům, aby dvě minuty a pět vteřin před koncem vyrovnali na konečných 7:7.

V druhém zápase nás čekal velice pozměněný tým Turnova, oproti loňské sezóně v naší soutěži nenastupuje turnovské „céčko“, ale béčko a tudíž jsme vůbec nevěděli, co očekávat. Kdo by si myslel, že se poučíme z prvního zápasu a nedovolíme soupeři, aby nám gólově utekl, ten by se krutě mýlil. Již v čase 5.02 jsme prohrávali 0:3 a nevypadalo to vesele. Naštěstí ve 12. a 13.minutě přišly i naše góly a třetinu jsme tak prohráli pouze o jednu branku. Ve druhé třetině se nám podařilo vstřelit tři branky a ujmout se vedení 5:3, to však soupeře nepoložilo a třemi góly v závěru druhé třetiny si vzal jednogólové vedení zpět. Třetí třetina přinesla opět drama. Nejprve jsme dvěma góly ve dvanácté minutě překlopili vedení na naši stranu, aby ho soupeř mohl o necelou půlminutu později vymazat. Avšak necelé dvě minuty před koncem vzal osud zápasu do svých rukou Míla Hrušovský (sedmibodový muž turnaje) a rozhodl o naší výhře 8:7.

Statistiky ze zápasů můžete sledovat v níže uvedených odkazech.

https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php…

https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php…

Družstvo SC Podještědí B převzala po loňské rozpačité sezóně dvojice nových mužů a pevně věříme, že se jim jejich nová trenérská štace vydaří. Před Martinem Hessem a Tomášem Pavlů stojí nelehké úkoly. Nejen tým herně a výsledkově zvednout, ale hlavně vybudovat partu, která potáhne za jeden provaz a naučí se překonávat situace, kdy se zrovna nedaří.

První zápas nám připravil výzvu v podobě nevyzpytatelného soupeře z Frýdlantu. Věděli jsme, že Smědavští Vlci se dají porazit, ale zároveň dokáží být velmi nebezpeční. Na našem celku byla zejména v prvních dvou třetinách vidět nervozita a držet krok se soupeřem se nám dařilo zejména díky individuálním akcím. Soupeřovo vedení 2:0 se nám podařilo dorovnat, ale poté nám Vlci utekli na 2:4. Ani tato situace nás nepoložila a v průběhu herně vydařenější třetí třetiny jsme skóre otočili v náš prospěch. Vedení 5:4 jsme však neudrželi a v úplném závěru (42 vteřin před koncem utkání) přišli i o remízu, která by byla vzhledem k průběhu zápasu velmi cenná.

Jak už bylo řečeno výše, ve druhém zápase byl „béčku“ soupeřem stejný tým jako „áčku“ v prvním střetnutí. Lze říci, že výkon byl oproti prvnímu zápasu podstatně lepší a přinesl i první bod do tabulky. Škoda je, že se béčko dopustilo stejné chyby jako „A“ tým a také nedotáhlo třígólové vedení k tříbodovému zisku. Stav 5:2 vypadal velmi slibně, ale ukázalo se, že ve florbale ani třígólový náskok nezaručuje vítězství. I tak je remíza se silným soupeřem povzbuzením do další práce i vzhledem k tomu, že se náš tým v úplném závěru ubránil v oslabení .

Statistiky ze zápasů můžete sledovat v níže uvedených odkazech.

https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php…

https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php…

Označeno v Florbal - Muži A, Florbal - Muži B