Domácí derby na závěr sezony

Neděle 19.4.2015 byla posledním hracím dnem Liberecké ligy mužů v sezóně 2014/2015. Tuto soutěž hrály oba naše mužské florbalové týmy a stalo se, že poslední zápas sehrály tyto dva celky proti sobě na palubovce domácí sportovní haly v Českém Dubě. Ještě předtím však odehrál B tým zápas s mužstvem Bzí a A tým s Novým Borem.

„Béčko“ věřilo, že by mohlo v zápase se Bzím nějaký ten bod získat, neboť soupeř byl v tabulce jen dvě místa před ním. Bzí by však pravděpodobně mělo mnohem více bodů, kdyby se v sezóně scházelo ve větším počtu hráčů a kdyby vždy mělo svého elitního hráče Martina Syptáka ze zkušenostmi z florbalové extraligy. Náš B tým měl tu smůlu, že právě na zápas s ním se soupeř sešel ve vysokém počtu a měl i Syptáka. I tak šli naši kluci do zápasu s odhodláním zvítězit. Zápas začal dobře, náš tým šel do vedení, o to však brzo přišel a první třetina skončila vedením našeho soupeře 3:1. Na začátku druhé třetiny bylo sníženo na 2:3, na náš jeden gól však soupeř odpověděl dvěma svými a po druhé třetině byl rozdíl již třígólový. Na začátku třetí třetiny soupeř navýšil skóre na 2:6 a vypadalo to bledě. Ale za necelých šest minut se na skóre dívalo mnohem veseleji. Nejprve došlo ke snížení na 3:6, pak přišly dva rychlé góly v čase 6:14 a v 6:19 a vypadalo to, že by mohlo dojít na vyrovnání. Soupeř však zareagoval time outem, po němž vstřelil dva góly a utekl na 5:8. Po osmém góle v naší síti jsme si vzali time out my a po něm snížili na 6:8. To však bylo z naší strany po střelecké stránce vše, naopak soupeř přidal tři trefy, kterými uzavřel účet prvního zápasu. B tým může litovat zbytečných individuálních chyb a neproměňování svých gólových šancí, kterých nebylo málo, avšak zůstaly nevyužity.

Áčko narazilo ve svém prvním zápase na nevyzpytatelný tým Nového Boru, který v průběhu sezóny posílil a rozhodně nepatří mezi snadné soupeře. Navíc jsme se museli vypořádat s absencí dvou hráčů první „lajny.“ Zápas, který nechali rozhodčí hrát trochu ostřeji, se vyvíjel překvapivě dobře a první třetinu jsme vyhráli 4:1. Ve druhé třetině jsme si situaci zkomplikovali, když jsme nechali soupeře snížit na rozdíl jediného gólu. Na tuto situaci jsme zareagovali time outem, což se vyplatilo. Gól jsme ve druhé třetině už neinkasovali a pět vteřin před jejím koncem jsme zvýšili na 7:5. Třetí třetina se pak změnila v naši exhibici, kterou jsme ještě vyšperkovali gólem jednu vteřinu před koncem zápasu.

Poslední zápas sezóny byl takovou třešničkou na dortu, kdy se utkaly týmy SC Podještědí Český Dub (A tým) a SC Podještědí B (B tým). Zápas měl jasného favorita, který dal gól hned po patnácti vteřinách zápasu. Béčko však za 19vteřin vyrovnalo, pak sice áčko odskočilo na 3:1, ale béčko dokázalo do konce první třetiny zápas otočit a vyhrálo ji 4:3. V šesté vteřině druhé třetiny bylo opět vyrovnáno. Zhruba v půlce zápasu šel B tým do vedení, ale za 52 vteřin bylo opět srovnáno a od tohoto stavu střílelo góly pouze áčko, které tak poslední zápas sezóny vyhrálo. Příjemné bylo, že zápas byl hrán naplno, ale přitom férově. Po skončení zápasu pak oba týmy poděkovaly přítomným divákům, nejen za podporu v daném zápase, ale během celé sezóny a došlo i na společné focení.

Velké díky patří všem, kteří nám v celé sezóně pomáhali a (nejen finančně) nás podporovali.

Zápasy, 19.4.2015, Český Dub

SC Podještědí B : TJ Sokol Bzí 6 : 11 ( třetiny: 1:3; 1:2; 4:6 ) góly a asistence SCP B: Rosický (Hejzdral); Kolomazník (Šnajdr); Eichler (Seiwald Jiří); . Eichler (bez as.); Brož (bez as.); Klíma (bez as.) vyloučení 1:0; za SCP B: Vogl Elvis – 2minuty (ruka)

SC Podještědí Český Dub : FBC Stadion Nový Bor 15 : 7 ( třetiny: 4:1; 3:4; 8:2 ) góly a asistence SCP: Nohýnek (Knížek); Mužák (Bartoň); Pokorný (Knížek); Pokorný (Knížek) – v oslabení; Maňák (Knížek); Nohýnek (Pokorný); Bartoň (Janda); Pokorný (Nohýnek); Pokorný (bez as.); Bartoň (Mužák); Knížek (Pokorný); Pokorný (Knížek); Knížek (Pokorný); Mužák (bez as.); Knížek (bez as.) – v oslabení vyloučení 2:0; za SCP: Nohýnek Tomáš – 2minuty (nesportovní chování); Nohýnek Tomáš – 5minut (hrubost)

SC Podještědí Český Dub : SC Podještědí B 10 : 5 ( 3:4; 5:1; 2:0 ) góly a asistence SCP: Pokorný (Nohýnek); Maňák (Janda); Rubáš (Mužák); Pokorný (Knížek); Mužák (Rubáš); Havelka (Knížek); Bartoň (Rubáš); Knížek (Havelka); Pokorný (Nohýnek); Bartoň (Hrušovský) góly a asistence SCP B: Hejzdral (bez as.); Rosický (Hejzdral); Brož (Hejzdral); Vogl (bez as.); Seiwald Jiří (Klíma) vyloučení 1:0; za SCP: Pokorný Stanislav – 2minuty (ruka)