Derby bez vítěze

Derby bez vítěze

Jak už víte, oba mužské týmy SC Podještědí hrají stejnou soutěž a jejich první vzájemný duel v Liberecké lize mužů v sezóně 2016/2017 přišel na pořad dne právě na domácí palubovce sportovní haly ZŠ Český Dub na turnaji v sobotu 25.února 2017. A tým – SC Podještědí Český Dub postrádal na tomto turnaji čtyři hráče základní sestavy z předchozího turnaje v Novém Boru, kde zvítězil v obou svých zápasech, tento fakt způsobil to, že nešlo stanovit jasného favorita zápasu. A to i s ohledem na fakt, že B tým – SC Podještědí B postupně získává svou tvář a jeho výkony mají vzestupnou tendenci (i přesto, že během sezóny přišel z různých důvodů již o tři stabilní hráče základní sestavy – zranění, práce v zahraničí, přestup). Takže zpět k zápasu. Jak mohla sledovat slušně zaplněná hala (všem divákům děkujeme za podporu, bylo skvělé hrát před takovými fanoušky), zápas byl více bojem než florbalem. Oba týmy se pravidelně utkávají na pátečních trénincích, ale ostrý zápas je úplně něco jiného a každý z týmů chtěl zvítězit, což bylo na hře vidět. Lze říci, že v zápase nedocházelo k tomu, že by se jakýkoli z týmů dostával snadno do zakončení, soupeři si vzájemně nechtěli nic darovat zadarmo. Přesto šlo „áčko“ do vedení díky dvěma využitým přesilovkám. První třetina tak skončila dva nula v jeho prospěch. V minulosti mělo „béčko“ problém v zápasech, kde muselo dotahovat, v tomto utkání tomu tak nebylo. A tým nedokázal využít psychologické výhody dvougólového vedení a po chybách v obraně dovolil B týmu dvakrát skórovat. Po dvou třetinách byl tak stav vyrovnaný 2 : 2. Začátek třetí třetiny vyšel mnohem lépe „áčku“, které dokázalo využít přesilovku 5 na 3 i pokračující přesilovku 5 na 4 a během necelých pěti minut uteklo soupeři na rozdíl dvou gólů. Následujících necelých osm minut žádnou změnu skóre nepřineslo a zdálo se, že A tým dokráčí k výhře. To se však nestalo. Necelé tři minuty před koncem došlo ke snížení, když si cestu do sítě našla nenápadná střela z dálky a začalo drama. Sedmdesát vteřin před koncem udělal nepochopitelnou chybu nejstarší hráč „áčka“, když chybnou rozehrávkou zpoza brány „béčka“ poslal soupeře do brejku, ten nezaváhal a vyrovnal na 4 : 4. S tím se A tým nechtěl smířit a vrhl se do útočení, což se mu málem vymstilo. Deset vteřin před koncem se sám před gólmanem „áčka“ ocitl Tomáš Eichler, ale skákavý míček do sítě nedopravil. Podještědské derby tak skončilo, podle mě, zaslouženou remízou.

Kromě vrcholu turnaje v podobě derby, které bylo posledním zápasem dne, odehrálo „áčko“ i „béčko“ i svůj předchozí zápas. „Áčko se utkalo s druhým týmem tabulky a nevedlo si vůbec dobře. Nechalo si utéct začátek a pak už to bylo těžké. Určitá naděje se naskytla ve druhé třetině, kdy se podařilo snížit na 4 : 6, ale poté soupeř opět utekl na rozdíl čtyř branek a ve třetí třetině rozdíl ve skóre ještě navýšil.

„Béčko“ čekalo nelehké sousto, Bílí bagři ho v prvním vzájemném zápase letošní sezóny „přejeli“ 13 : 3. Druhý zápas byl však úplně jiný a ještě necelé čtyři minuty před koncem náš tým prohrával pouze o jeden gól. Pak však necitlivě vstoupili do zápasu rozhodčí, nejdříve přehlédli faul na našeho hráče (nadzvednutí florbalky) a poté přísně vyloučili našeho hráče za spornou hru na zemi. Přesilovku pak využil Jiří Klíma, který k Bílým bagrům přestoupil v prosinci právě z našeho „béčka“ a uzavřel tak skóre zápasu.

Zápasy mužů SCP, sobota 25.2.2017, SH ZŠ Český Dub:

SC Podještědí Český Dub – SC Podještědí B 4 : 4 ( 2 : 0; 0 : 2; 2 : 2 )

SC Podještědí Český Dub – FBC Panthers Liberec B 7 : 14 ( 1 : 4; 3 : 4; 3 : 6 )

SC Podještědí B – FBC Bílí bagři Liberec D 2 : 4 ( 1 : 1; 0 : 1; 1 : 2 )

Odkazy na sestavy a statistiky utkání SC Podještědí: https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php?pageid=2519&onlycontent=1&record_id=177951 https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php?pageid=2519&onlycontent=1&record_id=177930 https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php?pageid=2519&onlycontent=1&record_id=177960

Označeno v Florbal - Muži A, Florbal - Muži B