Béčko v Brodě

Napínavé zápasy „béčka“ v Brodě

V Železném Brodě nás v neděli 23. února 2020 čekali dva velmi nepříjemní soupeři, kteří jsou technicky a střelecky velmi dobře vybaveni. Což se potvrdilo v obou zápasech, přičemž v prvním se nám to stalo osudným. Zmiňovaný první zápas jsme si prohráli v první třetině, ve které jsme rychle prohrávali 0:4 a nakonec ji prohráli 3:6. Nebylo nám nic platné, že jsme ve druhé a třetí třetině měli více ze hry a soupeře jsme přestříleli. Na víc než na dvě gólově vyrovnané třetiny to nestačilo a odešli jsme poraženi o tři branky. Utkání navíc zásadně ovlivnil rozhodčí Zdeněk Kamínek. Jeho mizerný výkon ohodnotil náš kapitán Milan Hrušovský tak, že mu po utkání nepodal ruku, za což byl zmiňovaným rozhodčím poslán k disciplinární komisi. Ta byla rozumná a po vysvětlení situace našemu hráči udělila pouze napomenutí (i s ohledem na to, že to byl jeho první prohřešek). Za vstřícné jednání a mírný trest DK děkujeme. Druhý zápas se pro nás vyvíjel lépe. Vedli jsme 3:1, ale nakonec jsme šli do druhé třetiny pouze s jednogólovým vedením. Po dvou třetinách to pak vypadalo mnohem lépe, vedli jsme o tři góly, ale znovu se ukázalo, že tři góly ve florbale bezpečné vedení neznamenají. V 41.minutě bylo srovnáno, naštěstí jsme si vzali ve 42.minutě vedení zpět a toto jednogólové vedení jsme udrželi do konce. Jedním z rozhodujících faktorů bylo obstojné „uhlídání“ rozdílového hráče soupeře Petra Vondráčka, který nám i tak vstřelil 5 gólů a na dva přihrál, přesto lze říci, že jsme obstáli a odměnou bylo naše těsné vítězství. „Hoši děkujeme.“ – autor: David Rubáš -