Z Nového Boru se třemi body

V neděli 22.2.2015 se oba mužské florbalové týmy vypravily do Nového Boru, aby odehrály další zápasy Liberecké ligy mužů. B mužstvo mělo relativně přijatelné soupeře, neboť s Novým Borem v prvním letošním vzájemném zápase remizovalo a s Turnovem prohrálo o 1 gól. Ukázalo se však, že Nový Bor od té doby posílil a naše kluky celkem jasně přehrál.

Zápas s Turnovem vypadal nadějně, v první třetině  předvedli kluci soustředěný výkon a vyhráli ji 1:0. Ve druhé třetině však udělali velké množství zbytečných chyb a soupeř jim utekl na rozdíl čtyř gólů. Ve třetím dějství naši hráči předvedli slušnou stíhací jízdu, která však body nepřinesla, konečné skóre bylo opět o 1 gól v neprospěch našeho celku, jako v prvním zápase s tímto soupeřem.

Áčko se postavilo v prvním zápase Bestiím z České Lípy. Zápas poznamenalo naše pětiminutové vyloučení, které přišlo na konci první třetiny za stavu 0:1 a během kterého nám soupeř dal 3 góly. Naši hráči však odehráli oslabení výtečně a dva góly v něm sami dali, takže nám soupeř odskočil pouze na rozdíl dvou gólů. Když jsme snížili na 3:4, vypadalo to, že jsme zpátky v zápase. Soupeř nám sice do konce druhé třetiny utekl na 3:5, což však ve florbale není nedostižný rozdíl, takže jsme do třetí třetiny vstupovali  s přesvědčením, že můžeme zápas zvládnout. Z omylu nás vyvedla třetí minuta závěrečné třetiny, během níž jsme třikrát inkasovali, a bylo v podstatě po zápase. Jiskřičku naděje vykřesal proměněný nájezd a následné snížení na 5:8, pak si však vzal slovo opět soupeř a sebral nám poslední zbytky naděje.

Druhý zápas se naopak změnil v naši exhibici. Základ úspěchu jsme položili již v první třetině, kde nás několikrát podržel výbornými zákroky brankář a také nám pomohl soupeř, který za stavu 2:0 neproměnil tutovku, kdy trefil tyč naší odkryté branky, což jsme v zápětí potrestali gólem na 3:0.  V poslední minutě první třetiny jsme přidali gól na 4:0 a tak také třetina skončila. V dalších dvou třetinách soupeř nenašel sílu na nějaký velký vzdor a jeho gól tři vteřiny před koncem nemohl nic změnit na naší vysoké výhře.

Zápasy:

SC Podještědí B – FBC Stadion Nový Bor   2 : 10  (třetiny: 0:3; 1:4; 1:3)

Góly a asistence SCP B: Brož Václav (Kolomazník Petr); Král Jan (Hejzdral Miroslav)

Vyloučení: 0 : 3

SC Podještědí B – TJ Turnov B   6 : 7  (třetiny: 1:0; 1:6; 4:1)       

Góly a asistence SCP B: Tomáš Jan (Kolomazník Petr); Brož Václav (Rosický Lumír); Ardelt Jan (v přesilovce); Klíma; Brož Václav (Tomáš Jan; v přesilovce); Kolomazník Petr (Vogl Elvis)

Vyloučení: 2 : 3; za SCP B: Hejzdral Miroslav (2‘ hlavička); Tomáš Jan (2‘ vysoký kop)

SC Podještědí Český Dub – FBC Bestie Česká Lípa C   6 : 14  (třetiny: 1:4; 2:1; 3:9)

Góly a asistence SCP Český Dub: Pokorný (Knížek; v oslabení); Strouhal (v oslabení); Bartoň (Maňák); Strouhal (trestné střílení); Pokorný (Strouhal); Pokorný (Hrušovský)

Vyloučení: 1 : 0; Rubáš David (5‘ vysoká hokejka)

SC Podještědí Český Dub – TJ Sokol Bzí   16 : 3  (třetiny: 4:0; 7:2; 5:1)

Góly a asistence SCP Český Dub: Pokorný (Strouhal); Hrušovský (Strouhal); Bartoň (Havelka); Havelka (Bartoň); Maňák (Rubáš); Nohýnek (bez asistence); Bartoň (Janda); Strouhal (Knížek); Maňák (Knížek); Pokorný (Knížek); Pokorný (Strouhal); Strouhal (Nohýnek); Rubáš (Maňák);

Bartoň (Janda); Pokorný (Strouhal); Rubáš (Bartoň)

Vyloučení: 2 : 2; za SCP Český Dub: Hrušovský (2‘ sekání); Nohýnek (2‘ nesportovní chování)

Označeno v Florbal - Muži A