Béčko vydřelo 6 bodů

Šest bodů po velké dřině

V sobotu 15. prosince odehrál náš mužský B tým na turnaji v Železném Brodě poslední dva zápasy Liberecké ligy mužů v roce 2018. První zápas měl být podle předpokladů jasnou záležitostí, ale opak byl pravdou a s posledním týmem tabulky jsme se hodně natrápili. Přesto, že jsme Lomnici „přestříleli“ téměř dvojnásobně, nemohli jsme se dlouho gólově prosadit a soupeř nás trápil až do posledních vteřin. Poslední minuta si zaslouží větší pozornost. Tak tedy, jak je psáno v online přenosu:
„44:15 Branku družstva FBC Lomnice vstřelil Tadeáš Ebert, asistoval Luděk Kobrle (3:4).
44:22 Vyloučen hráč Tomáš Stránský družstva FBC Lomnice na 2 minuty za hru rukou.
44:23 Branku družstva SC Podještědí Č. Dub B vstřelil Josef Strouhal, asistoval Milan Hrušovský (4:4).
44:29 Branku družstva SC Podještědí Č. Dub B vstřelil Stanislav Pokorný, asistoval Petr Smrkovský (5:4).
45:00 Ukončení 3. části.“
Úkol byl tedy nakonec splněn, ale stálo to hodně sil a nervů.
Druhý zápas byl přeci jen klidnější. Ačkoli jsme inkasovali jako první, dokázali jsme soupeři utéci na rozdíl tří gólů, pak jsme sice dospustili, aby soupeř srovnal na 4:4, ale do konce druhé třetiny se nám opět podařilo utéci na 7:4. Třetí třetinu jsme sice o jeden gól prohráli, ale to už na našem konečném vítězství nic nezměnilo.
Výše zmiňovaná dvě vítězství přinesla, kromě hřejivého pocitu, ještě jeden bonus v podobě prvního místa v tabulce. To však nemůžeme přeceňovat, neboť celky na druhé a třetí příčce mají pouze dvoubodovou ztrátu a dva zápasy k dobru.
Děkuji všem hráčům, nejen za turnaj v Ž.Brodě, ale za celý dosavadní průběh sezóny.