Báječný florbalový víkend

Druhý víkend v prosinci byl v Českém Dubě plný florbalu. Již v pátek 11.12.2015 se na palubovce představily týmy juniorů a mužů v tradičním trojkovém Vánočním turnaji, o něm se však dočtete jinde. Sobota 12.12.2015 přivedla na českodubskou palubovku celky starších žáků. Naše kluky jste mohli vidět hned ve třech zápasech. Ti vyhráli všechna svá čtyři dosavadní klání a do utkání s hráči DDM Liberec vstupovali jako favorité. Svou úlohu zvládli, i když se vítězství nerodilo tak snadno, jak by se dalo předpokládat. Druhý zápas favorita neměl, neboť družstvo ZŠ Dolní Bousov také všechny své dosavadní zápasy, kterých odehrálo dokonce již šest, vyhrálo. Naši hráči však předvedli lepší výkon a zaslouženě zvítězili. V zápase s Osečnou, která v letošním soutěžním ročníku staví na mladých hráčích, dostali hodně prostoru i naši tři mladší žáci, které jsme si na tento turnaj zapůjčili z o kategorii mladšího celku. I tak jsme zápas zvládli bez větších komplikací a připsali si tak třetí vítězství. Což znamená, že starší žáci stále plují na vítězné vlně, neboť si připsali sedm vítězství v sedmi zápasech.

V neděli 13.12.2015 se v Českém Dubě ve svém druhém letošním domácím turnaji představili junioři a opět odehráli tři zápasy. Nejlepší florbal z naší strany přinesl hned první zápas s celkem Ice Men Liberec. Naši kluci hráli pěkně, svého soupeře přehrávali, ale nedokázali proměňovat šance, které si vytvořili. Výsledkem byla těsná prohra o jeden gól. Ve druhém duelu, kterým bylo derby s Hodkovicemi n/M, byli naši hráči produktivnější. Během prvních dvou třetin si vytvořili náskok, který ve třetí třetině udrželi. Velice napínavé utkání přineslo měření sil s Benátkami n/J. Náš tým vedl po dvou třetinách 6:3, ale ve třetí třetině už neskóroval a soupeř dvěma góly snížil na rozdíl jediné branky. Vyrovnat však naštěstí  nedokázal.

Všem hráčům děkujeme za obětavé výkony a cenná vítězství. Obdiv zaslouží zejména ti, kteří odehráli sobotní i nedělní turnaj (někteří dokonce i páteční).

Velké poděkování patří všem, kdo se podíleli na organizaci a hladkém průběhu obou turnajů a divákům za podporu.

Zápasy, 12.12.2015, Český Dub; starší žáci:

SC Podještědí Český Dub – DDM Liberec 5 : 2 (1:0; 1:1; 3:1)

SC Podještědí Český Dub – ZŠ Dolní Bousov 3 : 1 (2:0; 0:0; 1:1)

SC Podještědí Český Dub – SK Osečná 7 : 2 (4:0; 1:1; 2:1)

Zápasy, 13.12.2015, Český Dub; junioři:

SC Podještědí Český Dub – Ice Men Liberec 3 : 4 (1:1; 2:3; 0:0)

SC Podještědí Český Dub – Hodkovice n/M 7 : 2 (3:1; 3:0; 1:1)

SC Podještědí Český Dub – Benátky n/J 6 : 5 (3:1; 3:2; 0:2)

Označeno v Florbal - Mladší žáci, Florbal - Starší žáci